ACS-058520

Alcatel Mikrofon Değişimi

Alcatel marka cep telefonlarında ve diğer tüm marka ve model yeni nesil akıllı mobil cep telefonlarında sıklıkla karşılaşılan arızalardan biri de mikrofon problemleridir. Mikrofon mekanizması, sesin karşı tarafa iletilmesi işlevini yerine getirmektedir.  Bu anlamda herhangi bir nedenle mikrofon sisteminin hasar görmesi, iletişimin sağlıklı bir biçimde gerçekleşmesinin önünde ciddi bir engeldir.

Açıklama

Alınan darbelere bağlı olarak mikrofon sisteminde, problemler yaşanabileceği gibi, sıvı teması sebebiyle oksitlenmenin meydana gelmesi ve ya kullanıma bağlı olarak, süreç içerisinde cihazın mikrofon sistemi içerisine yerleşen yabancı kir ve tozlar da mikrofon aracılığıyla sesin karşı tarafa iletilme kalitesini düşürebilmektedir.

Acil Cep Servis olarak karşılaşılan Alcatel marka cep telefonlarında ve tüm marka ve modellerde meydana gelen, mikrofon problemlerinin giderilmesi işlemi orijinal yedek parça değişimi ile gerçekleştirebilmekteyiz.  Cihazınızda meydana gelen hoparlör problemlerinin giderilmesine yönelik uygulanan tamir işleminde, cihazın üretici firma tarafından sağlanan orijinal yedek parçası ile çalışılmasındaki amaç hem cihazın orijinal bütünlüğünün bozulmasının önüne geçmek, hem de yan sanayi ürünlerin kullanımına bağlı olarak oluşan, söz konusu sorunun tekrarlanması durumunun önüne geçilmesini sağlamaktır.

Acil Cep Servis olarak yapmış olduğumuz tüm cihaz bakım ve onarımlarında, sorunun giderilmiş olması, uzman teknik personellerimiz tarafından test edilmektedir. Bu sayede yapılan tamir işleminin başarıya ulaşıp ulaşmadığı tarafımızca tespit edilmiş olur ve denemesi yapılmayan hiçbir cihaz, kullanıcıya gönderilmez.

Türkiye’nin her yerine anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile gönderim sağlanabilmektedir. Cihazın gönderimi, cihaz tamirinin fatura edildiği kişi adına yapılır. Bu sayede transfer süresince yaşanabilecek olası olumsuz durumların önüne geçilmesi, hedeflenir.

Parça değişimi işlemleri donanımsal müdahalelerdir. Bu sebeple müşteri talebi olmadığı sürece tamiri yapılan cihazlara format işlemi uygulanmaz ve kişisel verileriniz kaybı söz konusu olmaz.

Bizi Değerlendirin
[Toplam: 0 Puan: 0]

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Alcatel Mikrofon Değişimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir