ACS-058521

Alcatel Ön Kamera Değişimi

Yeni nesil akıllı mobil telefonlarının, sunmuş olduğu kullanım fırsatlarından biri de, cihazınızda çoklu kamera seçeneğinin bulunuyor olmasıdır. Genellikle hemen her akıllı mobil cihazda ön ve arka kamera seçeneği bulunur. Ön kamera seçeneği ile görüntülü arama yapabilir, kendi fotoğraflarınızı literatüre ‘selfie’ olarak giren teknikle çekebilirsiniz. Ancak Alcatel marka cep telefonlarında ve diğer tüm marka ve model akıllı mobil cihazlarda çeşitli nedenlerle cihazınızın ön kamerasının hasar görmesi gibi bir durumla karşılaşılabilmektedir. Hasar gören ön kamera, cihazın işlevini yerine getirmesini engeller.

Açıklama

Ön kameranın hasar görmesinin başlıca nedenleri cihazın ön cepheden almış olduğu darbeler, sıvı temasına bağlı olarak meydana gelen oksitlenmelerdir. Ön kameranızın hasar görmesinin nedeni bu anlamda kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve maalesef cihazın söz konusu onarım işlemi, garanti kapsamında değerlendirilmez.

Bu gibi durumlarda Acil Cep Servis firmamız Alcatel marka cep telefonlarında ve diğer tüm marka ve modellerde orijinal yedek parça değişimi ile cihazların ön kamera problemlerini çözeriz. Tüm bakım ve onarım işlemlerinde, cihazların üreticisi olan firmalar tarafından sağlanan orijinal yedek parçalar kullanılır. Bu sayede cihazın sahip olduğu orijinal bütünlük olumsuz etkilenmez ve cihaz pahası düşmez. Bunun yanı sıra, söz konusu problemin yan sanayi yedek parça kullanılarak, tekrarlaması gibi bir durumunda önüne geçilir.

Bakım onarım işlemi gerçekleştirilen tüm cihazlardaki parça değişimlerinde, söz konusu cihaza donanımsal bir müdahale söz konusudur. Bu sebeple yazılım bazından bir işlem yapılmadığından, tamir işlemi öncesinde, cihaz hafızasına ya da harici depolama aygıtına depolanan verilerin kaybı söz konusu olmaz. Müşteri talebi olmadığı sürece hiçbir cihaza, format işlemi yapılmaz.

Tamiri tamamlanmış tüm cihazlar test edildikten sonra Türkiye’nin her yerine gönderilebilmektedir.

Bizi Değerlendirin
[Toplam: 0 Puan: 0]

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Alcatel Ön Kamera Değişimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir