ACS-058572

Oppo Batarya Değişimi

Günümüz bağımlılık olarak kabul edilmekte olan cep telefonları hayatımızın her alanında kullanmaktayız. Bu kadar sık ve çok olarak kullanılmakta olan akıllı cep telefonları zaman ile bir çok aksaklık meydana gelmektedir çok ve sık kullanımdan ötürü. En sık karşılaşılmakta olan aksaklık ise batarya ile alakalı olan problemlerdir. Batarya şişmesi, bataryanın uzun zaman kullanılmasından ötürü batarya şişmesi yaşanır bu durum dikkate alınamadığı takdirde bataryanın patlaması bile söz konusu olabilmektedir. Bu patlama çok şiddetli olup insan yaşamına son verebilecek kadar tehlikeli boyutlara taşınabilmektedir. Bu sebepten bataryadan kaynaklı olarak doğan problemler özellik ile dikkate alınmalı, bu gibi karşılaşılan durumda batarya değişimi için Acil Cep Servisi olarak teknik servislere başvurmak yapılması gereken öncelikli olan davranıştır.

Açıklama

Bataryadan doğan problemler  ise telefonun yanlış şekilde şarj edilmesi,  gerekenden fazla şekilde bu şarjın yapılması, telefonun çok sık şekilde kullanılması ve telefon ısının yükselmesi gibi durumlar bataryanın şişmesine sebep olacak durumlardan sadece bir kaçıdır. Ve bu  batarya şişmesi dikkate alınmaz ise batarya patlaması meydana gelir ve bu da maddi manevi bir takım kayıplara yol açabilmektedir. Genellik ile şarj halinde iken meydana gelmekte olan bu patlama maddi zarar vermekte hatta yangınlara sebebiyet verebilmektedir. Bu yaşanan patlama bir canlıya yakın olduğu takdirde o canlıya da zarar verip ölümüne bile sebebiyet verebilmektedir.

Batarya değişim aşamalarının başlangıç noktası ise batarya değişimi için getirilen Acil Cep Servisi olarak telefon alanında  uzman olan kadromuzca incelenir ve de incelendikten sonra şişmiş olan batarya yuva bölümünden çıkartılır. O çıkarılmış olan bataryanın bölümü toz ve kirden arındırılır sonrasında ise yeni olan batarya getirilmiş ola telefona  büyük bir dikkat ve titizlik ile yerleştirilir. Bu yapılan değişim ile telefon ilk günkü verimi ile çalışmaya devam edecektir.       

Bizi Değerlendirin
[Toplam: 0 Puan: 0]

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Oppo Batarya Değişimi” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir